- Written by Miet Ceustermans
Op dinsdag 20 januari van 9.30 tot 16.30 uur in Gent
Hoe herken je illegaal druggebruik en maak je signalen bespreekbaar?
Op dinsdag 20 januari van 9.30 tot 16.30 uur in Gent
Dubbeldiagnose psychose en middelengebruik
Op donderdag 5 februari van 9.30 tot 16.30 uur in Gent
Introductie: Hoe omgaan met terugval bij middelenproblemen in de GGZ?
Op donderdag 12 maart van 9.30 tot 16.30 uur in Leuven
Inzicht in en aanpak van verslaving en middelenproblemen
Op donderdag 23 april van 9.30 tot 16.30 uur in Gent
Tweedaagse vorming: Dubbeldiagnose verslaving en persoonlijkheidsstoornissen op vrijdagen 8/5/26 en 22/5/26 van 9u30 tot 16u30 in Leuven
Op vrijdag 8 en 22 mei van 9.30 tot 16.30 uur in Leuven
Driedaagse training: Hoe kan je iemand motiveren om hun middelengebruik te veranderen? op dinsdagen 6/10/26, 13/10/26 en 27/10/26 van 9u30 tot 16u30 in Gent
Op dinsdag 6, 13 en 27 oktober van 9.30 tot 16.30 uur in Gent
Er komen binnen dit aanbod weldra nog vormingen online. Deze kan je vinden door de filter aan te kruisen bij Psyche vorming en thema Middelengebruik en verslaving op de website van Psyche.
Aandacht voor sociale isolatie
Psyche wil de aandacht vestigen op de nieuwe factsheet over het kwantitatieve behoeftenonderzoek van het voorbije SUMHIT onderzoek. Noden rond interpersoonlijke relaties en sociale contacten bij mensen met een stoornis in middelengebruik blijven vaak onvervuld. Sociale isolatie gaat samen met een verhoogd risico op psychische problemen en kan bovendien de toegang tot gepaste hulp bemoeilijken. Daartegenover staat dat sterke sociale integratie het persoonlijk herstel bevordert. Voor zorgverleners is het daarom belangrijk om expliciet aandacht te hebben voor deze noden en actief in te zetten op het versterken van sociale contacten.
Posted in Events, Nieuws